Było 30 na tydzień, jest 3000 – szczepienia przeciwko COVID-19 w Centrum Medycznym Sante Clinic - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

  Było 30 na tydzień, jest 3000 – szczepienia przeciwko COVID-19 w Centrum Medycznym Sante Clinic

   Było 30 na tydzień, jest 3000 – szczepienia przeciwko COVID-19 w Centrum Medycznym Sante Clinic

W Centrum Medycznym Sante Clinic w Sosnowcu (dzielnica Zagórze) trwają szczepienia przeciwko COVID-19. Przychodnia zgłosiła gotowość przeprowadzenia znacznie większej ilości szczepień niż początkowe 30 dawek tygodniowo i obecnie – dzięki większej dostawie szczepionek, które otrzymała – w Sante Clinic szczepionych jest ponad tysiąc pacjentów na tydzień. Po świętach wielkanocnych liczba wykonywanych tygodniowo szczepień wzrośnie do trzech tysięcy.

Cały czas trwa rejestracja osób, które chcą się zaszczepić. Ponieważ w przypadku szczepień przeciwko COVID-19 nie obowiązuje rejonizacja, do przychodni zgłaszają się pacjenci z całego regionu.

Obecnie w Sante Clinic szczepione są osoby z grupy 60+ (osoby do 69 roku życia szczepione są szczepionką AstraZeneca, osoby powyżej 70 roku życia szczepionką firmy Pfizer), osoby z grupy B1 (m.in. pacjenci onkologiczni i po przeszczepach narządów – szczepionka firmy Pfizer) oraz osoby z grupy 0, które dotychczas nie miały możliwości się zaszczepić (m.in. personel medyczny i pomocniczy podmiotów leczniczych– szczepionka firmy Pfizer).

Zgodnie z zapowiedziami rządu, stosunkowo szybko otworzone zostaną “bramki” dla młodszych roczników, które będą mogły się rejestrować i zaszczepić. Sante Clinic zachęca do zgłaszania chęci zaszczepienia się poprzez dedykowany do tego celu prosty formularz on-line, znajdujący się na stronie www centrum medycznego: https://www.sante-cm.pl/covid/  

Możliwy jest także kontakt telefoniczny – tel. 32 292 48 47, jednak ze względu na bardzo dużą liczbę osób dzwoniących do przychodni, pacjenci muszą się liczyć z dłuższym czasem oczekiwania na połączenie.

Szczegółowe informacje dla pacjentów chcących się zaszczepić i zgłaszających się na szczepienie znajdują się na stronie 
https://www.sante-cm.pl/zglos-sie-na-szczepienie-przeciwko-covid-19/

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy