1 Listopad: Nie będzie dodatkowego dnia wolnego! - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

1 Listopad: Nie będzie dodatkowego dnia wolnego!

1 Listopad: Nie będzie dodatkowego dnia wolnego!

Jeszcze kilka dni temu rząd zastanawiał się nad wprowadzeniem dodatkowego dnia wolnego, który miał przypaść na 2 listopada. Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował jednak, że rząd odstąpił od tego planu. Dodatkowo minister zapewnił, że nie będą wprowadzane żadne dodatkowe obostrzenia, związane z dniem Wszystkich Świętych. Cmentarze będą otwarte normalnie. 

Wraz z ogłoszeniem decyzji rządu, Adam Niedzielski zaapelował do wszystkich rodaków, by rozłożyli odwiedzanie cmentarzy na kilka dni, tak by w dniu Wszystkich Świętych cmentarze nie były oblegane, jak dotychczas. Apel skierowany był przede wszystkim do seniorów. Minister przypomniał również o obowiązku noszenia maseczki osłaniającej usta i nos w przestrzeni publicznej. Rząd postanowił nie wprowadzać dodatkowego dnia wolnego, gdyż to mogłoby sprzyjać organizowaniu większych spotkań rodzinnych, podróżowania oraz wyjazdów, a tego rządzący pragną uniknąć. Tego rodzaju spotkania powinny być ograniczone do minimum. Tylko wtedy można doprowadzić do zminimalizowania rozprzestrzeniania się wirusa. Adam Niedzielski poinformował, że wprowadzanie kolejnych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, będzie konsultowane z branżami, których obostrzenia będą dotyczyć. 

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy