Analitycy przewidują kolejne bankructwa firm - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Analitycy przewidują kolejne bankructwa firm

Analitycy przewidują kolejne bankructwa firm

Analitycy przewidują kolejne bankructwa firm

 

 

Bankructw ma być jeszcze więcej niż do tej pory. Wynika to z braku zaplecza finansowego wielu firm, które znalazły się w kryzysie na skutek pandemii koronawirusa. Przewiduje się, że do końca roku na całym świecie upadłość ogłosi około 25% kolejnych firm. Jak wygląda sytuacja w naszym kraju?

 

Według przeprowadzonych badań w naszym kraju około 10% firm nie posiada żadnych zaoszczędzonych pieniędzy, które w okresie kryzysu mogłyby uchronić działalność przed bankructwem. Z kolei jedna na cztery działalności ma w ostatnim czasie problemy z płynnością  finansową, a co za tym idzie z regulowaniem zobowiązań z kontrahentami. Nie ma się co oszukiwać, epidemia panująca w naszym kraju da się we znaki polskiej gospodarce jeszcze bardziej niż do tej pory. Szacuje się, że wiele firm w niedługim czasie się zamknie. 

 

To nie koniec pandemii koronawirusa na świecie. W Polsce sytuacja epidemiczna jest w miarę uregulowana. Dzięki temu możliwy jest powolny powrót gospodarki do działania. Nie  wiadomo jeszcze czy restrykcje nie wrócą, jednak na razie w naszym kraju trwa odmrażanie gospodarki. Kryzys gospodarczy związany z epidemią dotknie wiele gałęzi gospodarki. Najbardziej poszkodowana będzie jednak turystyka i ściśle związana z nią gastronomia oraz hotelarstwo, a także branża transportowa.

 

Dużym wsparciem dla przedsiębiorstw stanowi Tarcza Antykryzysowa. Jednak nie każda firma może skorzystać z jej pomocy. Największym problemem staje się egzekwowanie należności. Nagromadzenie nieopłaconych faktur może doprowadzić do utraty płynności finansowej firm, które w dobie kryzysu doskonale radzą sobie ze swoją działalnością. Brak płynności finansowej może wiązać się z ogłoszeniem upadłości. Musimy patrzeć jednak realistycznie w przyszłość, a ona nie maluje się niestety w jasnych barwach. Kryzys gospodarczy związany z trwającą jeszcze epidemią, doprowadzi jeszcze do zamknięcia wielu firm, którym niestety nie będzie, dało się pomóc. 

 

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy