Andrzej Duda: Ustawa o czternastej emeryturze podpisana! - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Andrzej Duda: Ustawa o czternastej emeryturze podpisana!

Andrzej Duda: Ustawa o czternastej emeryturze podpisana!

Ustawa w sprawie czternastej emerytury została już podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Szacuje się, że czternastą emeryturę otrzyma około 9 milionów osób. Kiedy zostaną wypłacone pierwsze świadczenia?

Ustawa dotycząca czternastej emerytury jest już podpisana przez prezydenta. Osoby uprawnione do pobrania świadczenia zastanawiają się kiedy otrzymają dodatkowe środki pieniężne. Otóż czternaste emerytury mają być wypłacane w listopadzie. Przewiduje się również wystąpienie sytuacji wyjątkowych, w których wypłacanie świadczeń nastąpi w grudniu oraz w styczniu 2022r. Czternaste emerytury będą kosztować rząd niecałe 12 mld zł. 

W kwietniu emeryci i renciści otrzymają trzynastą emeryturę, która nie jest w żaden sposób uwarunkowana od wysokości pobieranego świadczenia. Prezydent Andrzej Duda podczas swojego wystąpienia zapewnił seniorów, że rząd nie zapomina o nich, nawet w tak trudnym czasie trwającej pandemii koronawirusa. Podpisując ustawę dotyczącą czternastej emerytury, prezydent wypełnia obietnice złożone wyborcom. 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy