Będą trzy niedziele handlowe w grudniu! - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Będą trzy niedziele handlowe w grudniu!

Będą trzy niedziele handlowe w grudniu!

Wygląda na to, że na koniec roku zamiast dwóch niedziel handlowych, które przypadają na 13 i 20 grudnia, będą trzy. Jest już projekt nowych przepisów, który zakłada, że dodatkową niedzielą handlową będzie 6 grudnia. Działania rządu mające na celu wprowadzenie dodatkowego dnia handlu w niedzielę, mają za zadanie zmniejszenie ryzyka zachorowań na koronawirusa. W jaki sposób?

Projekt wprowadzenia dodatkowego dnia handlu 6 grudnia powstał dzięki inicjatywie wicepremiera Jarosława Gowina. Dodatkowy dzień handlowy ma być zachętą dla Polaków do tego, by przedświąteczne zakupy rozłożyć na raty. Działania te mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, a w wypadku tłoku w sklepach liczba zakażeń mogłaby znacznie wzrosnąć. 

Dodatkowy dzień handlowy w grudniu stanowi też możliwość zwiększenia zarobku przedsiębiorców, którzy ucierpieli w związku z wprowadzanymi restrykcjami. Polacy muszą się również przygotować na dłuższą, niż zazwyczaj przerwę zakupową. W tym roku święta zbiegają się z niedzielą niehandlową, która wypada 27 grudnia, tuż po świętach. 

Wszyscy wybierający się na robienie przedświątecznych zakupów, powinni pamiętać o panujących zasadach reżimu sanitarnego. W przestrzeni publicznej obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych, zasłaniających nos i usta. Podczas robienia zakupów należy korzystać z udostępnionych przez sklepy płynów do dezynfekcji rąk oraz dbanie o zachowanie dystansu społecznego. 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy