Budowa Zagłębiowskiego Parku Sportowego - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Budowa Zagłębiowskiego Parku Sportowego

  • Business
  • R. Maciejewski
  • date_range 2020-04-24
  • whatshot 1387
Budowa Zagłębiowskiego Parku Sportowego

Budowa Zagłębiowskiego Parku Sportowego.

 

 

W Sosnowcu, w dzielnicy Środula powstaje Zagłębiowski Park Sportowy. Ma to być jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w naszym regionie. Budowany obiekt sportowy zawierać ma nie tylko stadion, ale również halę sportową oraz lodowisko. Jak wyglądają prace nad budową?

 

Skąd pomysł na budowę?                                                                                         budowa

Wielu mieszkańców miasta zastanawia się, dlaczego podjęto decyzję o rozpoczęciu budowy nowego stadionu. Nie była to jednak decyzja podjęta pochopnie. Od dłuższego czasu zastanawiano się nad remontem Stadionu Ludowego. Stadion wymaga modernizacji, gdyż został oddany do użytku prawie 65 lat temu. Prezydent Arkadiusz Chęciński, po dokładnej analizie kosztów związanych z remontem zadecydował, że dużo korzystniejszą opcją będzie oddanie do użytku nowego obiektu, niż modernizowanie starego. Tak narodził się pomysł budowy Zagłębiowskiego Parku Narodowego. 

 

Przebieg prac

Prace rozpoczęły się we wrześniu 2019r. Wycinką drzew na Górce Środulskiej. Jak dotąd nie odnotowano żadnych niepokojących wieści co do budowy obiektu. Według doniesień prace przebiegają tak, jak ustalono wcześniej w harmonogramie. Budową nowego stadionu zajęło się Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego, które w swojej branży odniosło już kilka sukcesów. 

 

Co uwzględnia budowa?

Mieszkańcy Sosnowca i okolic zastanawiają się co, poza widownią, zostało uwzględnione w budowie. Otóż poza widownią, nowy obiekt zostanie wyposażony w bardzo nowoczesne szatnie z salą fitness oraz odnowy biologicznej. Z dużym zaangażowaniem zaplanowano również pomieszczenia takie jak szatnie, sale konferencyjne i zaplecze, dla odwiedzających drużyn sportowych. Nie zapomniano również o przestrzeni na restaurację oraz na sklep z pamiątkami dla kibiców swojej ulubionej drużyny. W nowym obiekcie zaplanowano także halę sportową oraz lodowisko. Budowę hali sportowej rozpoczęło to samo przedsiębiorstwo również pod koniec 2019 roku. Planuje się oddanie do użytku hali sportowej na koniec 2021 roku. Hala ta przystosowana będzie do uprawiania sportów takich jak siatkówka, koszykówka, piłka ręczna czy nawet do szermierki. W dalszym ciągu czekamy jednak na firmę, która zajmie się wykonaniem ostatniego obiektu – stadionu zimowego. Nie udało się wyłonić zwycięscy przetargu, ze względu na zbyt wysokie koszta wykonania. Mieszkańcy nie mogą doczekać się ukończenia wszystkich prac i oddania do użytku publicznego Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Przede wszystkim dlatego, że w obiekcie poza organizacją wydarzeń sportowych, możliwa będzie organizacja różnego rodzaju koncertów. 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy