Dodatek dla najemcy w formie 1500+? Nowa propozycja dodatku mieszkaniowego - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Dodatek dla najemcy w formie 1500+? Nowa propozycja dodatku mieszkaniowego

Dodatek dla najemcy w formie 1500+? Nowa propozycja dodatku mieszkaniowego

 

Dodatek dla najemcy w formie 1500+? Nowa propozycja dodatku mieszkaniowego

 

Jakiś czas temu mogliśmy usłyszeć o nowej propozycji rządu dotyczącej dodatku mieszkaniowego. Pomysł pomocy w tej formie powstał na skutek pojawienia się epidemii koronawirusa oraz trudności, jakie wynikły z jej rozwoju. Niektórych może bardzo zainteresować propozycja rządzących. 

 

Epidemia koronawirusa wywarła wpływ również na funkcjonowanie polskiego rynku nieruchomości. Na skutek epidemii obowiązuje zakaz wypowiadania umów najmu przed końcem trwającego kwartału. Kończące się umowy w czasie epidemii zostają automatycznie przedłużane do końca czerwca 2020r. ale to nie wszystko. Rząd wysunął się z propozycją nowego dodatku mieszkaniowego. Działania te miałyby stanowić pomoc antykryzysową w rynku nieruchomości. 

 

Planuje się zwiększyć mieszkaniowe wsparcie dla TBS-ów. Planowane jest również podniesienie dodatków mieszkaniowych, zwłaszcza dla osób, które zostały poszkodowane w wyniku kryzysu związanego z epidemią koronawirusa w Polsce. Według planów rządzących najemcy mogą otrzymać wsparcie w wysokości nawet 1500zł co miesiąc przez okres pół roku.    Propozycje te wyglądają całkiem obiecująco. Niepokojące jest jednak to, że finansowanie nowych dodatków mieszkaniowych odbywałoby się kosztem nowego długu państwa. To samo dotyczy obiecanych nowych dodatków dla bezrobotnych. 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy