Gyncentrum w Sosnowcu zbada genom wirusa SARS-CoV-2! - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

 Gyncentrum w Sosnowcu zbada genom wirusa SARS-CoV-2!

  • Koronawirus
  • R. Pietruch
  • date_range 2021-02-04
  • whatshot 723
 Gyncentrum w Sosnowcu zbada genom wirusa SARS-CoV-2!

Laboratorium Gyncentrum w Sosnowcu zajmie się przebadaniem próbek pobranych od pacjentów chorujących na Covid-19. Naukowcy otrzymają do badań, aż 1500 próbek, a samo laboratorium wsparcie finansowe z funduszy unijnych.

Naukowcy z laboratorium genetycznego Gyncentrum w Sosnowcu zajmą się wyizolowaniem genomu wirusa SARS-CoV-2, który zostanie również poddany pełnemu sekwencjonowaniu. Pobrane próbki będą także analizowane pod kątem obecności innych patogenów, na przykład wirusów grypy. Wyniki otrzymane przez naukowców z Sosnowca zostaną umieszczone w międzynarodowych bazach danych. Z całą pewnością będą odgrywały ważną rolę dla osób, które monitorują różne warianty genetyczne wirusa. 

Laboratorium Gyncentrum otrzyma wsparcie z funduszy unijnych w wysokości 2,5 mln zł. Środki te będą między innymi przeznaczone na zakup sprzętu do badań oraz dostosowanie pomieszczeń do pracy z wirusem. Całkowita wartość projektu to 5,2 mln zł. 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy