Jak wygląda kwestia dyspensy od mszy świętych w naszym mieście? - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Jak wygląda kwestia dyspensy od mszy świętych w naszym mieście?

Jak wygląda kwestia dyspensy od mszy świętych w naszym mieście?

Wielu biskupów zdecydowało się udzielić dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych mszach świętych. Dotyczy to również mszy świątecznych. Taka reakcja duchownych związana jest z wciąż rozwijającą się epidemią koronawirusa oraz z wprowadzeniem nowych obostrzeń. Jednak nie wszyscy duchowni stawiają na całkowitą rezygnację z mszy oraz na przestrzeganie obostrzeń. Jak to wygląda w naszym mieście?

W Sosnowcu dyspensa od uczestnictwa w mszach niedzielnych oraz świątecznych została udzielona jedynie częściowo. Biskup Grzegorz Kaszak, nie zdecydował się wprowadzenia całkowitej dyspensy, jak uczynili to biskupi diecezji Białostockiej, Wrocławskiej, czy nawet Toruńskiej. 

Dyspensę od uczestnictwa w mszy otrzymały osoby:

- w podeszłym wieku

- mogące przejawiać objawy zakażenia koronawirusem

- obawiające się zakażenia koronawirusem

Wierni, którzy decydują się na uczestnictwo w mszy świętej, muszą stosować się do ogólnie przyjętych zasad przebywania w przestrzeni publicznej. Konieczne jest używanie maseczek ochronnych, oraz stosowanie się do wymogu dotyczącego liczby osób, które w jednym czasie mogą przebywać w kościele. Z kolei na kościele ciąży obowiązek udostępnienia wiernym płynu do dezynfekcji oraz widocznej informacji o konieczności noszenia maseczek ochronnych. 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy