Jest decyzja o otwarciu hoteli. Będą mogły funkcjonować jedynie w reżimie sanitarnym - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Jest decyzja o otwarciu hoteli. Będą mogły funkcjonować jedynie w reżimie sanitarnym

Jest decyzja o otwarciu hoteli. Będą mogły funkcjonować jedynie w reżimie sanitarnym

Decyzja o otwarciu hoteli i pensjonatów została ogłoszona podczas piątkowej konferencji prasowej przez premiera Mateusza Morawieckiego. Obiekty noclegowe będą mogły wznowić swoją działalność od 12 lutego. Ich funkcjonowanie jest uzależnione od stosowania się do restrykcji sanitarnych. 

Hotele oraz miejsca noclegowe będą mogły wznowić swoją działalność od 12 lutego. Właściciele tych obiektów będą mogli udostępnić swoim gościom jedynie połowę dostępnych miejsc. Działalność miejsc noclegowych będzie możliwa jedynie w ścisłym reżimie sanitarnym. W obiektach należy zwracać szczególną uwagę na zachowywanie dystansu społecznego, zakrywanie nosa i ust maseczką ochronną oraz regularną dezynfekcję. Ze względu na zamknięcie restauracji hotelowych, posiłki będą wydawane na wynos lub dostarczane do pokoi. 

Przypomnijmy, że powolne luzowanie obostrzeń w naszym kraju jest możliwe dzięki stabilnej sytuacji epidemicznej. Premier Mateusz Morawiecki apeluje do rodaków o cierpliwość. Całkowite rozmrożenie gospodarki mogłoby okazać się przedwczesne i przyczynić się do szybkiego wzrostu zachorowań na koronawirusa. Powolne zmiany dają możliwość obserwacji tego, jak luzowanie obostrzeń wpływa na podstawowe badane parametry – liczba zakażeń, liczba zgonów, zajęte łóżka szpitalne oraz zajęte łóżka respiratorowe. Minister zdrowia Adam Niedzielski zwraca uwagę na to, że luzowanie obostrzeń od połowy lutego zostało wprowadzone warunkowo. Ostateczne decyzje zostaną podjęte w oparciu o aktualne dane dotyczące sytuacji epidemicznej w naszym kraju. 

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy