Jeżeli lubisz ekspresję kolorów, symbolikę obrazów, czystą barwę i graficzne nawarstwienie śladów ta wystawa jest dla ciebie! - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Jeżeli lubisz ekspresję kolorów, symbolikę obrazów, czystą barwę i graficzne nawarstwienie śladów ta wystawa jest dla ciebie!

Jeżeli lubisz ekspresję kolorów, symbolikę obrazów, czystą barwę i graficzne nawarstwienie śladów ta wystawa jest dla ciebie!

Zagłębiowska Mediateka zaprasza, od 19 października do 19 listopada 2021 roku, na wystawę „Socjofobie Popmorpha”. Autorem prac jest Sebastian Steć, człowiek o niespożytej energii, działający na wielu polach artystycznych, teraz ujawniający swoje kolejne artystyczne wcielenie. W naszym regionie, ale także poza nim, Steć jest postacią szeroko rozpoznawalną, medialną, ale kojarzony jest bardziej pod pseudonimem. Stecyk, czyli świetny perkusista, spełniający się w naprawdę szerokiej gamie gatunków muzycznych, współzałożyciel takich kultowych zespołów jak Horrorshow, Skankan czy Ziggie Piggie, ale także m. in. Prowadzący swoją autorską audycję „Stecyk na fali” w radiu Zagłębie FM. Obecna wystawa pokazuje kolejne odbicie artysty, tym razem mocno graficzne i popartyzujące. Sam autor nie chce narzucać widzowi swojej interpretacji, zostawia wolne pole do analizy swoich prac.

„Kiedyś, podczas jednego z wernisaży w Galerii Zagłębiowskiej Mediateki, inny artysta – Piotr Lutyński – powiedział, że pojęcie sztuki jest nieokreślone, nie określają go krytycy czy galerie. Sztuka pojawia się między odbiorcą, a konkretnym obrazem, kiedy ten obraz budzi w nas emocje, coś w nas zmienia, nie pozostawia obojętnym. Mam pewność, że każdy, kto odwiedzi tę popartową wystawę nie wyjdzie z niej obojętnym. Serdecznie zapraszam” – kuratorka wystawy, Alicja Ludwichowska.


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy