Już niebawem otwarcie basenów - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Już niebawem otwarcie basenów

Już niebawem otwarcie basenów

 

Już niebawem otwarcie basenów

 

Kolejny etap zdejmowania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa przed nami. Na początku czerwca mają zostać otwarte siłownie, kluby fitness i baseny. Minister zdrowia Łukasz Szumowski w przyszłym tygodniu ma podać konkretne daty oraz zasady bezpieczeństwa, jakie zostaną wprowadzone wraz z otwarciem tych obiektów. 

 

 

Pierwsza połowa czerwca niesie za sobą otwarcie między innymi basenów. Zdejmowanie obostrzeń dotyczy zarówno basenów krytych, jak i otwartych. Otwarte mają zostać również kluby fitness i siłownie. Nie mamy jeszcze konkretnych dat, czekamy, aż ogłosi je Minister zdrowia. Jak podkreśla rzecznik rządu Piotr Müller, rządzący mają nadzieję, że ten etap zdejmowania obostrzeń będzie mógł rozpocząć się w pierwszej połowie czerwca. Wszystko jednak uzależnione jest od sytuacji epidemicznej w naszym kraju. Aktualna sytuacja zdrowotna pozwala na zdejmowanie obostrzeń i uruchamianie gospodarki. 

 

Zasady korzystania z basenów

Nikogo nie zdziwi, że wraz z otwarciem basenów obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w tych miejscach. Właśnie dlatego nasuwa się szereg pytań związanych z funkcjonowaniem tych obiektów. Czy konieczne będzie noszenie maseczek? Czy będą funkcjonowały ograniczenia w liczbie osób? Jak będzie wyglądała sprawa z szatniami? Wszystkie zasady, jakie będą panować w otwartych basenach, zostaną ogłoszone wraz z ich datą. Na razie można na ten temat jedynie gdybać. Możliwe, że korzystanie z basenów początkowo będzie możliwe jedynie w grupach zorganizowanych. Środowisko, jakie panuje w pływalniach, na siłowniach czy w saunach sprzyja rozprzestrzenianiu się wirusa. Warto jednak zaznaczyć, że sama woda w basenie zawiera składniki, które sam wirus niszczą. 

 

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy