Kolejna naczepa z nielegalnymi odpadami w Sosnowcu! - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Kolejna naczepa z nielegalnymi odpadami w Sosnowcu!

Kolejna naczepa z nielegalnymi odpadami w Sosnowcu!

Dziś przed godziną 12:00 funkcjonariusze sosnowieckiej Straży Miejskiej podczas służby napotkali naczepę z podejrzaną zawartością. Naczepa została porzucona w Sosnowcu przy ul. Kresowej. Na miejscu pojawiła się straż pożarna oraz policja, która sprawdza zawartość porzuconej naczepy i stara się ustalić jej właściciela. Na parkingu przy ul. Kresowej znajdują się jeszcze inne naczepy, w których również mogą znajdować się nielegalne odpady. 

W niedzielę 18 października odnaleziono kolejną naczepę we wnętrzu, której ujawniono nielegalnie składowane odpady. Na parkingu przy ul. Kresowej cały czas trwają czynności właściwych służb. Nie wyklucza się toksycznej zawartości naczepy. 

W ostatnim czasie głośno jest na temat składowania nielegalnych, toksycznych odpadów w Sosnowcu. We wrześniu miał miejsce ogromny pożar toksycznych substancji, nielegalnie składowanych na prywatnym terenie. Akcja gaszenia pożaru trwała całą noc! Udział w niej brały zastępy strażaków z Sosnowca i okolicznych miast. Niestety, już kilka dni później na policję wpłynęły doniesienia o porzuconych naczepach samochodów ciężarowych. Wnętrze naczep wypełnione było nieznanymi toksycznymi substancjami. Jedna porzucona naczepa znajdowała się w dzielnicy Milowice, niedaleko hali sportowej MOSiR, a druga w dzielnicy Pogoń przy ulicy Nowopogońskiej. 

Władze miasta postanowiły rozprawić się z problemem nielegalnych składowisk śmieci. Przeprowadzona interwencja pozwoliła na ustalenie właścicieli naczep. Zostali oni zobligowani do usunięcia ich z terenu naszego miasta. W wypadku nieodnalezienia właścicieli naczep, za utylizację toksycznych odpadów odpowiedzialne byłoby miasto. Szacunkowy koszt utylizacji takich odpadów to 300 tys. zł za jedną naczepę. 

 

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy