Kolejne zmiany na ul. Ostrogórskiej w Sosnowcu! - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Kolejne zmiany na ul. Ostrogórskiej w Sosnowcu!

  • Wiadomości
  • R. Maciejewski
  • date_range 2020-10-20
  • whatshot 462
Kolejne zmiany na ul. Ostrogórskiej w Sosnowcu!

Remont ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu został podzielony na trzy etapy. Aktualnie remontowany jest już drugi odcinek drogi. W związku z postępem prac szykują się pewne zmiany w organizacji ruchu. Kierowcy, którzy wjeżdżają do naszego miasta z Mysłowic, już od piątku będą mogli przejechać przez przejazd kolejowy. Nie jest to jednak koniec prac. Planuje się zamknięcie połączenia pomiędzy ulicą Ostrogórską a ulicą Naftową. 

Przetarg na remont tego odcinka drogi wygrała firma Silesia Invest, która złożyła propozycję wykonania projektu za kwotę 8mln zł. Projekt na zostać zrealizowany jeszcze w tym roku. Tak krótki termin związany jest z 5 mln dofinansowaniem, którego miasto może nie dostać, jeśli pracę zakończą się później.

Druga część inwestycji gwarantuje generalny remont fragmentu drogi oraz jej otoczenia. Mają zostać doświetlone przejścia dla pieszych, tak by były jeszcze bezpieczniejsze niż dotychczas. Powstanie również droga rowerowa z LED-owym oświetleniem. Pojawi się nowa kanalizacja deszczowa, sanitarna oraz zatoczki autobusowe.

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy