Koniec z codziennym raportem dotyczącym rozwoju epidemii w danym mieście? - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Koniec z codziennym raportem dotyczącym rozwoju epidemii w danym mieście?

Koniec z codziennym raportem dotyczącym rozwoju epidemii w danym mieście?

Od wtorku 24 listopada lokalne sanepidy nie będą już codziennie raportować o sytuacji epidemicznej w danym mieście. Zakaz przekazywania tego rodzaju informacji dostały też wojewódzkie stacje sanitarno-epidemiologiczne, urzędy wojewódzkie i starostwa. O zakazie przekazywania przez te instytucje informacji dotyczących rozwoju epidemii, zadecydowało Ministerstwo Zdrowia. Jednocześnie 24 listopada po godzinie 22:00 poinformowano o uruchomieniu nowego portalu. „Właśnie ruszyła strona internetowa prezentująca codzienne raporty zakażeń koronawirus od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych. Prezentowane dane, podobnie jak codzienne poranne raporty, pochodzą z systemu EWP” – taką informację zamieściło Ministerstwo Zdrowia na portalu społecznościowym. Od teraz wszystkie dane dotyczące rozwoju epidemii w naszym kraju, będą pochodziły ze strony internetowej Ministerstwa Zdrowia. 

Na nowej stronie można zapoznać się jak na razie z dobowym bilansem epidemii. Dane z poprzednich miesięcy mają zostać systematycznie uzupełniane. Zmiany w sposobie informowania o nowych zakażeniach, zgonach i ozdrowieńcach wynikają zapewne z faktu przypadkowego pominięcia w bilansie 22 tys. nowych zachorowań. Ministerstwo Zdrowia, widać nie chce sobie pozwolić na kolejne tego rodzaju wpadki i woli mieć takie sprawozdania pod swoją bezpośrednią kontrolą. 

 

 

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy