Kontynuowanie tarczy antykryzysowej? Czy zwolnienie z opłat ZUS będzie przedłużone? - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Kontynuowanie tarczy antykryzysowej? Czy zwolnienie z opłat ZUS będzie przedłużone?

Kontynuowanie tarczy antykryzysowej? Czy zwolnienie z opłat ZUS będzie przedłużone?

Kontynuowanie tarczy antykryzysowej? Czy zwolnienie z opłat ZUS będzie przedłużone?

 

 

Zmiany w tarczy antykryzysowej są całkiem możliwe. Przedsiębiorcy domagają się zwolnienia z opłaty ZUS, banku godzin oraz dłuższych umów okresowych. Przedłużenie tarczy antykryzysowej pomoże uniknąć ogromnego kryzysu gospodarczego, pojawienie, którego przewiduje się na jesień. Co na to rządzący?

 

 

Tarcza antykryzysowa w znaczny sposób pomogła wielu przedsiębiorstwom. Była to realna pomoc ze strony rządu, z której skorzystało wiele firm w całym kraju. Niestety mimo udzielonego wsparcia wielu firmom nie udało się przetrwać. Podobna sytuacja może mieć miejsce jesienią, gdy przedsiębiorcy zostaną sami z ogromnymi opłatami. Właśnie dlatego pojawił się pomysł przedłużenia pomocy udzielanej przedsiębiorcom. Wysłużenie miałoby dotyczyć przede wszystkim zwolnień z opłat ZUS, podatków oraz wydłużenia rozliczeń czasu pracy do 24 miesięcy. Czy rząd zgodzi się na takie rozwiązanie?

 

Praca nad konstruowaniem kolejnej części tarczy antykryzysowej wyszła od rządzących. To właśnie oni zaproponowali jej przedłużenie. Może to oznaczać, że pomoc dla przedsiębiorstw w kolejnych miesiącach jest całkiem realna. Stąd właśnie duże zaangażowanie przedsiębiorców i szybkie, konkretne propozycje zmian. Zamykanie się kolejnych firm wiąże się z dużym wzrostem bezrobocia w naszym kraju. Właśnie dlatego rządzącym zależy na utrzymaniu największej możliwej ilości przedsiębiorstw. Jest wiele propozycji do przedyskutowania. Uwagę również zwraca się na brak jednomyślności w decyzjach podejmowanych przez rząd, a decyzjami podejmowanymi przez lokalne samorządy. Dotyczy to na przykład otwarcia żłobków i przedszkoli. Dopóki instytucje te będą zamknięte, nie wszyscy pracownicy będą mogli wrócić do swoich zajęć, a to utrudnia powrót do normalnego funkcjonowania wielu działalności. Warto podkreślić, że rządowa pomoc jest niezbędna, by uniknąć załamania się gospodarki jesienią. 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy