Koronawirus: Bary i restauracje czynne tylko do 22! - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Koronawirus: Bary i restauracje czynne tylko do 22!

Koronawirus: Bary i restauracje czynne tylko do 22!

Rządzący zastanawiają się nad wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń związanych z szalejącą epidemią koronawirusa. Zwrócono uwagę na działalność i funkcjonowanie pubów, restauracji i kawiarni. Ministerstwo Zdrowia planuje wprowadzić zakaz działalności tych podmiotów po godzinie 22,00. 

Każdego dnia Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych zachorowaniach na koronowirusa. W ostatnich tygodniach każdego dnia rejestruje się setki kolejnych zakażonych na koronawirusa. Na skutek tych niepokojących doniesień, kolejne powiaty trafiły na listę czerwonej i żółtej strefy. Resort zdrowia planuje wdrożyć kolejne obostrzenia, szczególnie w strefie czerwonej. Całkiem możliwe, że już niedługo w strefach tych, działalność lokali gastronomicznych oraz pubów będzie zakazana po godzinie 22,00. 

Ministerstwo Zdrowia wskazuje na fakt, że działalność lokali tanecznych w dobie panującej epidemii jest zakazana. Niestety zakaz ten jest nagminnie łamany. W restauracjach i pubach w godzinach nocnych włączana jest muzyka i rozpoczynają się tańce. W takich warunkach nie ma możliwości zachowania dystansu społecznego, a goście nie stosują się do obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Rosnąca liczba zakażeń, może wynikać z odwiedzania takich miejsc. Resort zdrowia postanowił zainteresować się problemem. Jeśli będzie trzeba, zakaz ten zostanie wprowadzony nie tylko do czerwonej strefy. Całkiem możliwe, że działalność lokali gastronomicznych oraz pubów będzie zakazana po 22,00 w całym kraju. Możliwe będzie jedynie wydawanie posiłków na wynos. To, jak potoczą się sprawy, zależy rzecz jasna od sytuacji epidemicznej. 

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy