Koronawirus: Czy ponowne zamknięcie szkół jest możliwe? - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Koronawirus: Czy ponowne zamknięcie szkół jest możliwe?

  • Wiadomości
  • K. Filipiak
  • date_range 2020-10-09
  • whatshot 1270
Koronawirus: Czy ponowne zamknięcie szkół jest możliwe?

Radosław Fogiel pełniący funkcję wicerzecznika PiS informuje, że aktualnie nie rozważa się ponownego zamknięcia szkół. Nie oznacza to jednak, że temat nie pojawi się na obradach w ciągu kilku najbliższych dni. To, czy ponowne zamknięcie szkół będzie rozważane przez rząd, zależy przede wszystkim od tego, jak będzie rozwijać się sytuacja epidemiczna w naszym kraju. 

Fogiel zwrócił uwagę na to, jak ważne w nadchodzących dniach będzie stosowanie się do nowych obostrzeń oraz na to, że aktualny system, w jakim funkcjonują szkoły, sprawdza się doskonale. Rząd chce uniknąć protestów rodziców, którzy nie wyobrażają sobie ponownego zamknięcia szkół. Jeśli jednak sytuacja epidemiczna będzie tego wymagać, rząd będzie rozważał ponowne wprowadzenie zdalnego nauczania. 

Nauczyciele uważają, że przy tak dużym dobowym wzroście zachorowań, zamknięcie szkół i zmianę nauki na tryb zdalny jest konieczne. Zamknięcie szkół może zahamować rozprzestrzenianie się wirusa. Zupełnie innego zdania są rodzice, zwłaszcza ci, którzy po zamknięciu szkół nie będą mieli opieki dla swoich pociech. 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy