Koronawirus: Obostrzenia we Wszystkich Świętych? - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Koronawirus: Obostrzenia we Wszystkich Świętych?

Koronawirus: Obostrzenia we Wszystkich Świętych?

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Już teraz da się zaobserwować więcej osób na cmentarzach. Ministerstwo Zdrowia zdaje sobie sprawę z tego, że dzień ten może się przyczynić do znacznego wzrostu zachorowań na koronawirusa w naszym kraju. Możliwe, że zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia. 

Na ten moment Ministerstwo Zdrowia nie wydało konkretnych zasad i zaleceń, jakie będą obowiązywać w Dzień Wszystkich Świętych. Wiceminister zdrowia zwrócił uwagę, że możliwe jest wprowadzenie ograniczeń dotyczących przemieszczania się. Waldemar Kraska wspólnie z Adamem Niedzielskim i całym resortem zdrowia analizują statystki dotyczące zachorowań i obserwują sytuację w kraju. Niestety nie wygląda ona dobrze. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zachorowań na koronawirusa. W ciągu ostatniej doby przybyło kolejnych niespełna 2 tysiące zakażonych osób.


 1-go listopada Polacy przemieszczają się po kraju, odwiedzając groby bliskich. W tym dniu prawie niemożliwe będzie zachowanie dystansu społecznego. Takie kontakty stwarzają duże ryzyko zakażenia się wirusem. Odwiedzanie grobów najbliższych w Dzień Wszystkich Świętych może przyczynić się do ogromnego wzrostu zakażeń. Resort zdrowia nie podjął jednak jeszcze żadnych decyzji na ten temat. 

 

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy