Koronawirus – rozpatrywane są możliwości nakładania nowych mandatów! - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Koronawirus – rozpatrywane są możliwości nakładania nowych mandatów!

Koronawirus – rozpatrywane są możliwości nakładania nowych mandatów!

 

Koronawirus – rozpatrywane są możliwości nakładania nowych mandatów!

 

 

Możliwe, że zostaną wprowadzone nowe mandaty do taryfikatora. Zadba o to Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Za co będzie można dostać mandat?

 

Przez MSWiA został już złożony oficjalny wniosek o wprowadzenie nowych mandatów do taryfikatora. Mandaty mają dotyczyć zachowania właściwych środków ostrożności w związku z posiadaniem zwierząt, ale nie tylko. We wniosku znalazły się pozycje, które związane są ściśle z epidemią koronawirusa. Warto zapoznać się z nowymi wytycznymi, zanim policjant wypisze nam mandat. 

 

Nowe mandaty mają zwiększyć dyscyplinę społeczną. Resortowi zależy przede wszystkim na zwalczaniu chorób zakaźnych, w tym epidemii koronawirusa. Mandaty prawdopodobnie będą wystawiane za brak utrzymania czystości i porządku na terenie własnej nieruchomości.  Mandaty będą wystawiane również za niestosowanie się do nakazów związanych ze stanem epidemicznym. 100Zł to minimalna wysokość takiego mandatu. We wniosku ujęto również firmy transportowe, zajmujące się przewozem osób. Mandat może być nałożony na naruszenie obowiązku utrzymania czystości w pojeździe. Do obowiązków przewoźnika należy częsta dezynfekcja miejsc takich jak klamki, drążki do trzymania czy kasowniki do biletów. Przewoźnik ma obowiązek dbać o nieprzekroczenie limitów osób w pojeździe. Zwraca się również uwagę o  udostępnienie żelu do dezynfekcji rąk dla pasażerów. 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy