Koronawirus: Stoki narciarskie będą otwarte! - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Koronawirus: Stoki narciarskie będą otwarte!

Koronawirus: Stoki narciarskie będą otwarte!

Zapadła decyzja dotycząca funkcjonowania stoków narciarskich – będą otwarte! Wicepremier Jarosław Gowin poinformował o tym, na łamach serwisu społecznościowego: „Protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich dopracowany, stoki będą zimą otwarte. Dziękuję partnerom: branży narciarskiej i Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu za świetną współpracę”. 

W sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji ogłosił, że ferie zimowe odbędą się w jednym czasie w całym kraju. Dodatkowo zaznaczył, że z uwagi na panującą w naszym kraju epidemię, wprowadzony zostanie zakaz przemieszczania się, czyli zakaz organizowania wyjazdów na ferie. Decyzja rządu spotkała się z falą krytyki ze strony górali. Branża narciarska nie musiała jednak wznosić protestów. Już w poniedziałek pojawił się komunikat dotyczący funkcjonowania wyciągów.

W dalszym ciągu branża ma jednak nadzieję, że rząd zmieni decyzję dotyczącą terminu ferii. Rozwiązanie ogłoszone przez Mateusza Morawieckiego w sobotę oznacza utratę 90% rocznych zarobków branży. 

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy