Koronawirus: Zmiany związane z zaostrzeniem epidemii w Szpitalu Św. Barbary - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Koronawirus: Zmiany związane z zaostrzeniem epidemii w Szpitalu Św. Barbary

Koronawirus: Zmiany związane z zaostrzeniem epidemii w Szpitalu Św. Barbary

Koronawirus po raz drugi paraliżuje funkcjonowanie naszego kraju. Od 9 października w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu obowiązują nowe, zaostrzone zasady.

Szpital w trosce o zdrowie personelu oraz pacjentów został zmuszony do wprowadzenia całkowitego zakazu odwiedzin. Zakaz ten dotyczy wszystkich szpitalnych oddziałów. Osoby pragnące przekazać bliskim rzeczy osobiste powinny pakunek opisany imieniem i nazwiskiem pozostawić w wyznaczonym miejscu. Pracownik odpowiedzialny za doręczenie przesyłek, przekaże je właściwym pacjentom. 

Postanowiono odwołać planowane przyjęcia do oddziałów szpitala. Wyjątkiem są pacjenci onkologiczni oraz realizujący programy lekowe. Pacjenci posiadający skierowanie do szpitala z dopiskiem ‘pilne’ zostaną przyjęci normalnie. Poradnie specjalistyczne szpitala będą przyjmować pacjentów na porady pilne, porady pohospitalizacyjne, oraz porady onkologiczne. Szpital odwołuje również realizację poborów krwi do badań pełnopłatnych. 

Dyrekcja Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego nr 5 ma nadzieję, że wprowadzone zasady pozwolą na ograniczenie transmisji koronawirusa i dzięki temu szpital uniknie zakażenia personelu medycznego oraz pacjentów. 

 

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy