Luzowanie obostrzeń: otwarte baseny i stoki narciarskie - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Luzowanie obostrzeń: otwarte baseny i stoki narciarskie

Luzowanie obostrzeń: otwarte baseny i stoki narciarskie

Na ogłoszenie decyzji dotyczącej otwarcia basenów i stoków narciarskich czekało wielu z nas. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 5 lutego, premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne informacje dotyczące luzowania obostrzeń. 

Kolejne poluzowanie obostrzeń zapowiedziano na 12 lutego. Od tego dnia możliwa będzie aktywność sportowa na otwartych terenach. Premier Matusz Morawiecki zapowiedział możliwość otwarcia stoków narciarskich, boisk, kortów umiejscowionych na zewnątrz oraz basenów. Rządzący nie zdecydowali się jednak na otwarcie siłowni i klubów fitness, ze względu na większe ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa podczas uprawiania aktywności fizycznej w zamkniętych miejscach. 

Przypomnijmy, że powolne luzowanie obostrzeń w naszym kraju jest możliwe dzięki stabilnej sytuacji epidemicznej. Premier Mateusz Morawiecki apeluje do rodaków o cierpliwość. Całkowite rozmrożenie gospodarki mogłoby okazać się przedwczesne i przyczynić się do szybkiego wzrostu zachorowań na koronawirusa. Powolne zmiany dają możliwość obserwacji tego, jak luzowanie obostrzeń wpływa na podstawowe badane parametry – liczba zakażeń, liczba zgonów, zajęte łóżka szpitalne oraz zajęte łóżka respiratorowe. Minister zdrowia Adam Niedzielski zwraca uwagę na to, że luzowanie obostrzeń od połowy lutego zostało wprowadzone warunkowo. Ostateczne decyzje zostaną podjęte w oparciu o aktualne dane dotyczące sytuacji epidemicznej w naszym kraju. 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy