Masowe testy na koronawirusa! Kiedy i gdzie się odbędą? - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Masowe testy na koronawirusa! Kiedy i gdzie się odbędą?

Masowe testy na koronawirusa! Kiedy i gdzie się odbędą?

Minister Zdrowia Adam Niedzielski przekazał informację o organizacji masowych testów na obecność koronawirusa. Minister nie uściślił jednak kiedy i kto dokładnie będzie poddawany testom. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące masowych testów mają zostać przekazane w ciągu najbliższych kilku dni. 

Masowe badania mają na celu weryfikację rozprzestrzeniania się wirusa, rozpoznanie faktycznej skali zakażeń oraz izolację osób zakażonych wirusem. Organizowane będą w trzech województwach: śląskim, małopolskim i podkarpackim. Wyłapanie osób zakażonych i ich izolacja, ma wpłynąć na zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa. Zwraca się uwagę na spotkania rodzinne, podczas których aktualnie dochodzi do największych zakażeń. Wystarczy, że na spotkanie przyjdzie jedna zakażona osoba, która zakazi pozostałą część rodziny. W ten sposób do zakażeń będzie dochodziło cały czas. Ministerstwo Zdrowia podejmuje kroki zmierzające do przerwania tak stworzonego łańcucha zakażeń. 

 

 

 

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy