Miejsce w przedszkolach i żłobkach tylko dla zaszczepionych dzieci? - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Miejsce w przedszkolach i żłobkach tylko dla zaszczepionych dzieci?

Miejsce w przedszkolach i żłobkach tylko dla zaszczepionych dzieci?

Powstał projekt ustawy, który zakłada, że jednym z głównych kryteriów przyjęcia dziecka do publicznego żłobka lub przedszkola, będzie przedstawienie zaświadczenia o posiadaniu przez dziecko wymaganych prawem szczepień ochronnych, lub w wypadku ich braku zaświadczenia o przeciwskazaniu do ich wykonania. Projekt ustawy został poparty przez połączone komisje senackie. 

W wypadku żłobków posiadanie szczepień przez dziecko może stanowić główny warunek przyjęcia. Jeśli natomiast chodzi o przedszkola, to sprawa się nieco komplikuje, gdyż mamy do czynienia z innym typem placówki. Waldemar Kraska pełniący funkcję wiceministra zdrowia zapewnił, że choć projekt wymaga jeszcze doprecyzowania pewnych kwestii, to ma całkowite poparcie resortu zdrowia. W dyskusji dotyczącej owego projektu ustawy, podjęto również temat książeczek szczepień, które kiedyś funkcjonowały, oraz zastanawiano się nad ich przywróceniem. Zdaniem Waldemara Kraski projekt ustawy może wpłynąć na rodziców, którzy nie chcą szczepić dzieci. Choć ruchy antyszczepionkowe są niewielkie w naszym kraju, to w ostatnich latach można zauważyć złą tendencję do rezygnacji ze szczepień dzieci.

 

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy