Możliwy kryzys energetyczny. Wszystko przez suszę! - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Możliwy kryzys energetyczny. Wszystko przez suszę!

Możliwy kryzys energetyczny. Wszystko przez suszę!

Możliwy kryzys energetyczny. Wszystko przez suszę!

 

Trwają pożary w Polsce. Wszystko to jest wynikiem suszy. Podmokłe dotychczas tereny są bardzo przesuszone. Powodem tego stanu jest między innymi brak zimy i śniegu. Susza może stać się powodem braku prądu w domach milionów Polaków. Jak może do tego dojść?

 

 

Oszczędzaj wodę!

Władze zaczynają bić na alarm. Konieczne jest oszczędzanie wody, gdyż ma ona ścisły związek z produkcją prądu. Choć nowe elektrownie bazują na pozyskiwaniu energii elektrycznej z procesu spalania węgla, to wciąż funkcjonują elektrownie, które do jego produkcji potrzebują właśnie wodę. Elektrownie spalające węgiel, również nie są w stanie produkować prądu bez użycia wody. Jest ona używana przede wszystkim do chłodzenia bloków. Według statystyk przemysł węglowy pochłania, aż 70% wody pobieranej na potrzeby funkcjonowania człowieka w naszym kraju. W momencie gdy elektrownie będą miały do dyspozycji mniej wody, nie będą mogły chłodzić generatorów na tym samym poziomie, jak dotychczas. Wynikiem będzie mniejsza produkcja energii elektrycznej. 

 

 

Prognozy pogody na lato

Meteorolodzy nie są w stanie określić dokładnie, jak będzie wyglądała sytuacja pogodowa w najbliższych miesiącach. Dłuższe prognozy pogody, zazwyczaj się nie sprawdzają, więc nie ma co się nimi kierować. Biorąc jednak pod uwagę statystyki oraz dane z poprzednich lat, można stwierdzić, że jeśli aktualna sytuacja się nie zmieni, to czeka nas potężny kryzys. Aby sytuacja mogła wrócić do normy, gleba potrzebuje kilkunastu dni intensywnych opadów. Brak opadów widoczny jest nie tylko w szerzących się pożarach, świadczy również o tym poziom Wisły i innych rzek. 

 

Wpływ na obecną sytuację ma, jak już wcześniej wspomniano brak zimy, oraz opadów śniegu, które topiąc się, nawadniały glebę. Kolejnym czynnikiem jest brak opadów deszczu w ostatnich tygodniach. Ubiegłe lata również nie należały do zbyt wilgotnych, śmiało można powiedzieć, że ten fakt również ma wpływ na to, co się aktualnie dzieje. 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy