Najpóźniej do jutra zostaną ogłoszone decyzje dotyczące noszenia maseczek - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Najpóźniej do jutra zostaną ogłoszone decyzje dotyczące noszenia maseczek

Najpóźniej do jutra zostaną ogłoszone decyzje dotyczące noszenia maseczek

 

Najpóźniej do jutra zostaną ogłoszone decyzje dotyczące noszenia maseczek

 

 

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że dziś lub najpóźniej jutro zostaną wydane nowe zalecenia dotyczące obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Podjęte decyzje będą uwarunkowane od sytuacji epidemicznej w kraju. 

 

 

Możliwe, że jeszcze dziś będziemy znali decyzję dotyczącą obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Jak zapowiedział Minister zdrowia, decyzja ta zostanie podjęta najpóźniej do jutra. Polacy z niecierpliwością wyczekują chwili, w której dowiedzą się, od kiedy możliwe będzie zdjęcie maseczek ochronnych. 

 

Zdjęcie obowiązku noszenia maseczek zależy od rozwoju sytuacji epidemicznej. Są województwa, które charakteryzują się bardzo wysoką liczbą zakażonych. Możliwe, że obowiązek noszenia maseczek w poszczególnych województwach będzie się różnić. Działania rządu mają przede wszystkim na celu dbanie o to, by nie doszło do gwałtownego wzrostu zakażeń koronawirusem. 

 

Obowiązek zasłaniania nosa i ust został wprowadzony w życie 16 kwietnia 2020r. Nic dziwnego, że obywatele chcieliby w końcu zdjąć maseczki z twarzy. Zwłaszcza że pojawiają się niepokojące informacje, z których wynika, że noszenie maseczek może powodować więcej szkody, niż korzyści. Warto zwrócić większą uwagę na zachowywanie dystansu. Jeśli spotykamy się z obcymi ludźmi, dla zachowania bezpieczeństwa, starajmy się zachować możliwie największy dystans. 

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy