Nie będzie godziny policyjnej w Sylwestra! Zapis pozostanie jednak w rozporządzeniu - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Nie będzie godziny policyjnej w Sylwestra! Zapis pozostanie jednak w rozporządzeniu

Nie będzie godziny policyjnej w Sylwestra! Zapis pozostanie jednak w rozporządzeniu

„W Sylwestra nie wdrażamy godziny policyjnej. Apelujemy jednak, by bawić się w gronie kameralnym” – oto słowa Mateusza Morawieckiego. Jak się okazało, rząd nie ma podstaw prawnych do tego, by wprowadzić godzinę policyjną. Zakazu przemieszczania się nie można wprowadzić za pomocą rozporządzenia. Aby móc zastosować godzinę policyjną należałoby wprowadzić stan wyjątkowy. Aktualna sytuacja epidemiczna nie stanowi, aż tak dużego zagrożenia, by podjąć takie działania.

Mateusz Morawiecki apeluje do rodaków, by bawili się i cieszyli w kameralnym gronie. W dalszej części wypowiedzi premier dodał, że najlepiej jest pozostać w domu w noc sylwestrową, nie przemieszczać się i nie używać fajerwerków. 

Zapis o zakazie przemieszczania się pozostaje w rozporządzeniu. Choć nie jest to godzina policyjna, to przemieszczanie się w godzinach 19:00 – 6:00 będzie możliwe tylko w określonych celach. Wśród wyjątków znajdziemy cele zawodowe. 

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy