Niedziele handlowe powrócą w grudniu? - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Niedziele handlowe powrócą w grudniu?

Niedziele handlowe powrócą w grudniu?

Rząd rozważa powrót niedziel handlowych. Według obowiązującego prawa handel w niedziele możliwy będzie 13 i 20 grudnia. Całkiem możliwe, że zakupy będziemy mogli zrobić jeszcze w niedziele 29 listopada oraz 6 grudnia. Wprowadzenie dodatkowych niedziel handlowych będzie wymagało dokonania zmian w ustawie. 

Plan wprowadzenia dodatkowych niedziel handlowych ma na celu rozładowanie kolejek w sklepach, które w okresie przedświątecznym potrafią być naprawdę bardzo długie. Wprowadzenie dodatkowych niedziel wiąże się z dokonaniem zmian w ustawie, a to z kolei wymagać będzie współpracy Sejmu i Senatu. 

Niewykluczone, że dodatkowe dni handlu będą możliwe jeszcze w tym roku. Wszystko jednak zależy od tego, jak będzie wyglądała sytuacja epidemiczna w naszym kraju, a przede wszystkim, na jakim poziomie będzie utrzymywał się dzienny przyrost nowych zakażeń. Rząd bardzo poważnie podchodzi do nowego pomysłu. A Wy, co sądzicie na temat wprowadzenia dodatkowych dni handlu?

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy