Nowe połączenia autobusowe w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii! - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Nowe połączenia autobusowe w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii!

  • Wiadomości
  • R. Pietruch
  • date_range 2021-03-10
  • whatshot 952
Nowe połączenia autobusowe w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii!

W Sosnowcu zostaną uruchomione nowe linie metropolitalne. Oznacza to dużo więcej nocnych połączeń autobusowych i dodatkowych kursów w ciągu dnia. ZTM zapowiada, że to dopiero początek dobrych zmian. 

Linia M2 będzie łączyć Dąbrowę Górniczą, Sosnowiec i Katowice. Będzie stanowiła ujednolicenie linii 801 i 831. Linia M2 jest bogatsza o większą ilość kursów, niż linie 801 i 831. Nowy rozkład przewiduje, że w dni robocze w godzinach szczytu autobusy będą odjeżdżały co 10 minut! Nocą linia będzie kursowała co godzinę. 

Linia M4 zastąpi dotychczasową linię 815. Zostanie wprowadzone nocne połączenie z dzielnicą Ostrowy Górnicze i Kazimierz Górniczy. Obecna liczba kursów pomiędzy tymi dzielnicami nie ulegnie zmianom. 

Autobusy linii M2 i M4 będą, jak dotychczas kończyły trasę na Dworcu PKP w Katowicach przy ulicy Piotra Skargi. Zarząd ZTM postanowił również scalić z sobą autobusy linii 808 i 811. Linia będzie kursowała jako 808, a autobusy w dni robocze będą odjeżdżać co 20 minut! Jak informuje prezydent Arkadiusz Chęciński linia 835 będzie funkcjonowała bez zmian. Nowe linie zaczną funkcjonować już 5 kwietnia. Nie są to jedyne zmiany, jakie planuje wprowadzić Zarząd Transportu Metropolitalnego. Planuje się przeprowadzanie regularnych ankiet poziomu satysfakcji pasażerów. Metropolia planuje również analizować połączenia, pod względem obłożenia pasażerów w poszczególnych liniach i godzinach. Pasażerowie nie muszą jednak czekać na pojawienie się ankiet. Swoje sugestie mogą przesyłać cały czas na adres mailowy metrolinie@metropoliagzm.pl. Takie analizy oraz propozycje pasażerów pomogą w doskonaleniu Metropolii. 

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy