Nowe zasady noszenia maseczek i większa ilość mandatów! - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Nowe zasady noszenia maseczek i większa ilość mandatów!

Nowe zasady noszenia maseczek i większa ilość mandatów!

Ministerstwo Zdrowia postanowiło wprowadzić nowe zasady dotyczące noszenia maseczek ochronnych. Według nowych zasad osoba, która nie nosi maseczki ochronnej ze względu na stan zdrowia, musi mieć przy sobie pisemne zaświadczenie od lekarza. W przypadku braku stosownego zaświadczenia, może zostać ukarana mandatem karnym. Nowe postanowienia ogłoszono we wtorek, niebawem pojawią się one w rozporządzeniu. 

Nowe zasady dotyczące noszenia maseczek są odpowiedzią na wciąż rosnące zachorowania na koronawirusa. Niemal każdego dnia rejestruje się 2 tysiące, a nawet więcej nowych chorych na covid-19. Ministerstwo Zdrowia nie przewiduje jednak, aby w najbliższym czasie liczba nowych zachorowań zaczęła spadać. Resort zdrowia zwraca uwagę na to, że nie stosowanie się do obowiązku zakrywania nosa i ust, w ostatnim czasie nie jest egzekwowane, jak należy. Policja ma być bardziej rygorystyczna, a co się z tym wiąże, pojawi się więcej mandatów za nie respektowanie zasad mających ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. 

Od soboty będą sypać się mandaty. Policja, zamiast pouczać, będzie karać. Do tej pory pouczenie nie dawało efektów. Resort zdrowia uważa, że naród powinien w końcu zacząć stosować się do panujących wymogów. Codzienne statystyki dotyczące koronawirusa są zatrważające. Policjant zatrzymujący osobę bez maseczki ochronnej w miejscu, w którym powinna ją mieć, będzie mógł podjąć decyzję, czy wystawić mandat, czy też wydać wniosek do sądu o ukaranie. 

Resort zdrowia wprowadza również zakaz działalności restauracji i barów po godzinie 22:00 w miejscach oznaczonych strefą czerwoną. Będą pojawiać się również częstsze kontrole policji w miejscach organizacji zgromadzeń, na których może przebywać maksymalnie 150 osób. Nowych ograniczeń nie zamierza się wprowadzać. Resort zdrowia ewidentnie stawia na wzmożone kontrole policji. Dla niektórych, nowy plan działania Ministerstwa Zdrowia ma na celu podreperować budżet państwa wystawianymi mandatami, a nie zmniejszyć ryzyko roznoszenia koronawirusa. 

 

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy