Od poniedziałku nowe obostrzenia! Jak wygląda sytuacja w naszym regionie? - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Od poniedziałku nowe obostrzenia! Jak wygląda sytuacja w naszym regionie?

Od poniedziałku nowe obostrzenia! Jak wygląda sytuacja w naszym regionie?

Kolejne dobowe rekordy zakażeń skłoniły rząd do podjęcia decyzji o zaostrzeniu panujących zasad bezpieczeństwa związanych z epidemią koronawirusa. Minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył, że jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, obostrzenia będą rozciągnięte na całą Polskę!

Od najbliższego poniedziałku w województwie mazowieckim i lubuskim zapowiedziano zaostrzenie obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Zaostrzenie zasad będzie podobne do wprowadzonych wcześniej obostrzeń w województwie warmińsko-mazurskim i pomorskim. Adam Niedzielski zapowiedział rodakom, że jeśli w najbliższym czasie sytuacja epidemiczna się nie poprawi, rząd będzie zmuszony rozciągnąć ograniczenia na cały kraj. Wygląda na to, że przed nami kolejna fala epidemii koronawirusa. 

Ministerstwo Zdrowia 12 marca przekazało kolejne informacje dotyczące nowych zakażeń koronawirusem. Przybyło kolejnych 18 775 zakażonych. Ministerstwo zwraca również uwagę na wciąż rosnącą liczbę ofiar śmiertelnych. 

Mamy 18 775 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (3073), śląskiego (2302), wielkopolskiego (1678), pomorskiego (1526), dolnośląskiego (1407), małopolskiego (1336), podkarpackiego (1023), kujawsko-pomorskiego (993),warmińsko-mazurskiego (969), łódzkiego (868), lubuskiego (751), zachodniopomorskiego (702), lubelskiego (618), podlaskiego (471), świętokrzyskiego (409), opolskiego (360). 289 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.” - podaje Ministerstwo Zdrowia. 


Sytuacja wygląda bardzo groźnie. Ilość zakażonych osób wzrasta z dnia na dzień. Czarny scenariusz rządu dotyczący ponownego wprowadzenia surowych ograniczeń w całym kraju, jest więc zatem bardzo możliwy. A jak wyglądają zaostrzone zasady bezpieczeństwa w wyszczególnionych regionach naszego kraju? Od najbliższego poniedziałku w województwie mazowieckim i lubuskim obowiązkowo zamknięte będą:

sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna;
kluby fitness i siłownie;
hotele 
baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
stoki narciarskie
Działalność galerii handlowych zostanie ograniczona. W tego typu obiektach mogą działać jedynie drogerie, apteki, sklepy spożywcze, saloniki prasowe, księgarnie, sklepy zoologiczne oraz punkty usługowe – optyk, pralnia, bank itp. 

Podobne ograniczenia obowiązują już w na Pomorzu oraz na Warmii i Mazurach. 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy