Park przy ulicy Maliny trafi w ręce miasta - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Park przy ulicy Maliny trafi w ręce miasta

Park przy ulicy Maliny trafi w ręce miasta

Spółdzielnia mieszkaniowa „Lokum” będąca właścicielem działki, w której znajduje się park, w zeszłym roku wystawiła ją na sprzedaż. Działkę planowano sprzedać za niespełna 600 tysięcy złotych. Spółdzielnia zaznaczyła, że roczny koszt utrzymania działki wynosi około 40 tysięcy złotych. Dodatkowo na terenie parku należy dokonać niezbędnych prac, w tym usunięcia drzew, które są w złym stanie i mogą stanowić zagrożenie. Prace porządkowe wyceniane są na około 15 tysięcy zł. To właśnie ze względu wciąż rosnących kosztów utrzymania terenu, spółdzielnia postanowiła sprzedać działkę. 

Sprzedaż terenu mocno zainteresowała radnego Grzegorza Mentel, który postanowił poprosić prezydenta miasta Arkadiusza Chęcińskiego, by zainterweniował w tej sprawie. „Mamy to! Park przy Maliny wkrótce będzie w rękach miasta. Na prośbę mieszkańców zająłem się tematem. Efektem wspólnych działań jest porozumienie obecnego właściciela terenu czyli SM Lokum z Miastem, na mocy którego park o powierzchni ponad 12 tys. m2 zostanie przekazany miastu, a nie sprzedany. To obszar wart ponad 600 tys. Złotych! Co to oznacza? Ten zielony teren, nadal takim pozostanie. Oczywiście jeszcze trzeba podpisać wszystkie dokumenty w tym akt notarialny. Potem przed nami uporządkowanie parku. Ważne, że będziemy też mogli zgłosić pewne remonty lub projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. To jak park będzie wyglądał będzie zależeć od nas wszystkich. Dziękuje spółdzielni Lokum oraz Prezydentowi Arkadiuszowi Chęcińskiemu. Wspólnymi siłami przywrócimy piękno tego Parku” - pisze radny Grzegorz Mentel. 

Gdy tylko teren zostanie oficjalnie przekazany miastu, będzie można myśleć o jego zagospodarowaniu w ramach realizacji projektów z Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy ulic Andersa i Maliny są zachwyceni pomyślnym obrotem spraw. 

 

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy