Parki otwarte, ale nie place zabaw i siłownie pod chmurką! - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Parki otwarte, ale nie place zabaw i siłownie pod chmurką!

  • Wiadomości
  • R. Pietruch
  • date_range 2020-04-19
  • whatshot 1286
Parki otwarte, ale nie place zabaw i siłownie pod chmurką!

Parki otwarte, ale nie place zabaw i siłownie pod chmurką!

 

Rząd rozpoczął powolny proces łagodzenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.  20 Kwietnia 2020 r. wszedł w życie pierwszy z czterech zaplanowanych etapów. Zostały otwarte parki i lasy. Choć dalej obowiązuje zakaz gromadzenia się oraz przebywania w bliskiej odległości od innych, to można wybrać się na spacer. A jak sytuacja wygląda w wypadku placów zabaw oraz siłowni pod chmurką?

 

 

Same spacery – bez zabaw i ćwiczeń

Rząd stawia jasne wymogi, jeśli chodzi o walkę z szerzącą się epidemią. Osoby wychodzące z domu mają obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką ochronną, oraz zachowywać odległość od innych osób na przynajmniej 2 metry. Informacja o otwarciu parków i lasów bardzo poruszyła mieszkańców Sosnowca. Do tej pory można było się poruszać, opuszczając swój dom tylko i wyłącznie w celu pomocy osobom starszym lub realizacji niezbędnych procesów życiowych. Sytuacja ta się zmieniła, co wywołało wiele radości i dało nowe nadzieje na powrót do normalnego życia, jakie do tej pory znaliśmy. Dla niektórych radość ta, trwała niestety krótko. Dlaczego?  
Siłownia pod chmurką

 

Owszem spacery i korzystanie z parków, zieleńców i lasów jest możliwe, jednak z użytku publicznego dalej wyłączone są place zabaw oraz lubiane przez mieszkańców Sosnowca siłownie pod chmurką. Kiedy korzystanie z tych form rekreacji oraz spędzania wolnego czasu będzie możliwe? 

 

Znieść zakazy czy nie? 

Na temat znoszenia zakazów przez rząd, zdania nadal są podzielone. Jedni sądzą, że epidemia koronawirusa nie różni się wiele od poprzednich epidemii takich jak, świńskiej grypy, ptasiej grypy czy eboli. Osoby takie uważają, że aktualna epidemia jest tylko niepotrzebnie nagłośniona, co wzbudza tylko panikę wśród rodaków. Zagrożenie jest, ale nie większe, niż podczas dotychczasowych epidemii, a aktualna sytuacja służy zdobyciu większej kontroli nad ludnością. Z kolei druga grupa osób sądzi, że zagrożenie jest jak najbardziej realne, a już samo otwarcie parków i lasów jest pochopną decyzją. Place zabaw oraz siłownie ogólnodostępne w parkach, zamykane są dla naszego bezpieczeństwa, jak tłumaczą rządzący. A jak jest w rzeczywistości? Kiedy będzie można korzystać z placów zabaw i siłowni na świeżym powietrzu? Czy koronawirus to realne zagrożenie, a zamknięcie takich atrakcji faktycznie ma nas chronić? Czy może jest to jedna wielka propaganda i gospodarka powinna funkcjonować jak do tej pory? 

Zakaz


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy