Poczta Polska chce wyłudzić nasze dane? Oto co na to, prezydent miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński! - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Poczta Polska chce wyłudzić nasze dane? Oto co na to, prezydent miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński!

  • Business
  • K. Filipiak
  • date_range 2020-04-27
  • whatshot 913
Poczta Polska chce wyłudzić nasze dane? Oto co na to, prezydent miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński!

Poczta Polska chce wyłudzić nasze dane? Oto co na to, prezydent miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński!

 

Poczta Polska wystosowała mailową prośbę do prezydentów miast, burmistrzów oraz wójtów, w której prosi o udostępnienie danych osobowych wyborców. Forma wystosowanej prośby oraz jej treść budzi niepokój nie tylko w wyborcach, ale również przedstawicielach lokalnych władz. 

 

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński nie kryje swojego oburzenia mailem, którego dostał od Poczty Polskiej. Uznał to, za zwyczajną próbę wyłudzenia danych i w trosce o mieszkańców Sosnowca postanowił zgłosić sprawę do prokuratury. Mail, który pojawił się w skrzynce odbiorczej, dotarł do prezydenta o 2:26 w nocy, a pod treścią nie było żadnego podpisu osoby funkcyjnej. Tak naprawdę nie wiadomo, czy mail ten wysłała Poczta.

 

 

Prezydent miasta nie będzie dociekał, od kogo jest ten list. Sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury. Wiele wątpliwości budzi godzina, o której został mail wysłany. Wątpliwe, że w środku nocy pracownicy Poczty Polskiej pracują w biurach i wysyłają korespondencję. Wyłudzanie danych osobowych, to poważne przestępstwo, właśnie dlatego sprawą powinna zając się prokuratura oraz rzecznik ochrony danych osobowych. 

 

Nawet jeśli mail od Poczty Polskiej zostanie wysłany ponownie, we właściwej formie i z podpisem osoby, która jest odpowiedzialna za organizowaną akcję, to nie wiadomo czy dane zostaną jej udostępnione. Poczta Polska nie ma prawa żądać udostępnienia tego rodzaju danych od miasta. 

 

Prezydent miasta Sosnowiec nie jest jedyną mocno zbulwersowaną osobą, która otrzymała maila. Z doniesień wiemy, że podobnie zareagowali prezydenci okolicznych miast w tym Chorzowa czy Katowic. Przestępstwem może okazać się nie tylko próba wyłudzenia takich danych, ale również ich przekazanie przez władze miasta. 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy