Pościg policyjny w Sosnowcu! Padły strzały - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Pościg policyjny w Sosnowcu! Padły strzały

  • Wiadomości
  • R. Pietruch
  • date_range 2021-03-15
  • whatshot 2055
Pościg policyjny w Sosnowcu! Padły strzały

Policjanci z Sosnowca udzielili wsparcia kryminalnym z Katowic, którzy ścigali kierowcę uciekającego samochodem matki BMW. Policjanci przestrzelili trzy opony w samochodzie kierującego, jednak ten mimo wszystko uciekał dalej! W końcu udało się go złapać.

Opisana sytuacja miała miejsce około północy. Katowiccy kryminalni postanowili skontrolować mężczyznę, który wciągał na lawetę samochód. Kryminalni nie zdążyli ustalić, czy samochód holowany jest za zgodą właściciela. Mężczyzna w pośpiechu wsiadł do zaparkowanego nieopodal samochodu marki BMW i zaczął uciekać przed policją drogą S86 w kierunku Sosnowca. Mężczyzna, poruszając się ulicami naszego miasta staranował wóz policji z Katowic, oraz uderzył w samochód sosnowieckich policjantów, którzy udzielali wsparcia w pościgu. Funkcjonariusze użyli broni, strzelając w opony samochodu uciekiniera, jednak ten mimo wszystko uciekał dalej, jadąc wozem poruszającym się na samych felgach. 

Mężczyznę udało się zatrzymać w dzielnicy Modrzejów, gdzie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w zarośla. Badanie na obecność alkoholu wykazało u niego, aż 1,6 promila. Samochód, którym poruszał się mężczyzna, był skradziony. Uciekinierem okazał się 23-letni imigrant z Ukrainy, któremu został postawiony zarzut kradzieży samochodu, kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, napaści na funkcjonariuszy policji oraz ucieczki przed mundurowymi. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. 

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy