Powolne przywracanie lotów - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Powolne przywracanie lotów

Powolne przywracanie lotów

 

Powolne przywracanie lotów

 

Już od 1 czerwca przywrócone zostaną połączenia lotnicze pasażerskie na terenie naszego kraju. Odmrażanie działalności linii lotniczych będzie przebiegało w trzech fazach. Są nowe zapowiedzi Wiceministra Infrastruktury Marcina Horała. Jak będzie wyglądało przywracanie połączeń lotniczych?

 

Wiceminister Horała w sobotnim nagraniu, które zostało umieszczone na Facebooku, stwierdził z żalem, że wkraczaliśmy w rok 2020 z pełnym optymizmem dotyczącym działalności polskich lotnisk. Wszyscy mieli nadzieję, że rok ten okaże się jeszcze lepszy od poprzedniego. Niestety epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany nie tylko liniom lotniczym. Jej skutki odbijają się szerokim echem w całej gospodarce. Jednak wszystkie podjęte działania miały na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa po naszym kraju. Jak się jednak okazuje, w niedługim czasie będzie można rozpocząć trzy fazowe odmrażanie działalności linii lotniczych. 

 

Trzy fazy przywracania lotów

Dla zachowania możliwie największego bezpieczeństwa przywracanie lotów odbywać się będzie w trzech etapach. Ich terminy uzależnione są od rozwoju sytuacji epidemicznej nie tylko w naszym kraju, ale również na świecie. Pierwsza faza, jak wiadomo ma wejść w życie 1 czerwca, kiedy to możliwe będzie przemieszczanie się liniami lotniczymi po terenie naszego kraju. Kolejne fazy będą stopniowo poszerzały loty. W drugiej fazie będą możliwe loty europejskie. Jednak nie do wszystkich krajów. Będzie można podróżować tylko tam, gdzie sytuacja została w pewnym stopniu opanowana. Trzeci etap przywracania lotów zawiera w sobie połączenia międzykontynentalne. Tak jak w wypadku drugiego etapu połączenia te będą możliwe tylko tam, gdzie sytuacja epidemiczna jest pod kontrolą. 

 

Przywrócenie połączeń lotniczych w całości uwarunkowane jest tylko i wyłącznie od tego, jak będzie wyglądała sytuacja związana z pandemią koronawirusa na całym świecie. Właśnie dlatego ciężko podać konkretną datę wznowienia lotów w pełni, jak było to do tej pory. 

 

Działania ochronne dotyczące podróży samolotem

Przywrócenie możliwości podróżowania liniami lotniczymi, wiąże się również z wprowadzeniem pewnych obostrzeń. Działania te mają służyć bezpieczeństwu obsługi oraz pasażerów. Uwagę będzie się zwracać na dystans pomiędzy poszczególnymi osobami nie tylko na samym lotnisku, ale również w samolocie. W związku z tym nie wszystkie miejsca będą dostępne przy składaniu rezerwacji. Pasażerowie będą poddawani badaniu temperatury przed wejściem na pokład samolotu. Podwyższona temperatura jest jednym z pierwszych objawów wirusa, właśnie z tego powodu dokonanie tego pomiaru jest konieczne. Każdy rejs lotniczy będzie zakończony całkowitą dezynfekcją samolotu. Działania te wiążą się poświęceniem większej ilości czasu na lot. Każdy pasażer zobowiązany jest również do zasłonięcia nosa i ust maseczką ochronną. Wszystkie te działania sprawią, że podróżowanie liniami lotniczymi stanie się całkowicie bezpieczne.


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy