Powracają godziny dla seniorów! - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Powracają godziny dla seniorów!

  • Wiadomości
  • K. Filipiak
  • date_range 2020-10-12
  • whatshot 692
Powracają godziny dla seniorów!

Od czwartku 15 października w sklepach i aptekach w godzinach 10-12 obowiązywać będą godziny dla seniorów. Osoby, które ukończyły 60 rok życia, w tych godzinach będą mogły zrobić spokojnie zakupy. 

Premier Mateusz Morawiecki przekazał tę informację, zwracają przy tym uwagę, że w czasie epidemii powinno się zwracać baczniejszą uwagę na pomoc dla seniorów. Rząd wprowadza godziny dla seniorów, ale każdy obywatel powinien zastanowić się, w jaki sposób w tym ciężkim okresie może wspomóc osoby starsze będącymi członkami naszych rodzin oraz sąsiadom. 

W trosce o zdrowie obywateli, rząd od soboty 10 września postanowił oznaczyć cały kraj żółtą strefą. Wyjątkiem jest pozostawiona strefa czerwona. Od soboty w całym kraju obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych w całej przestrzeni publicznej. Oznacza to, że maseczkę musimy mieć założoną od razu po wyjściu z domu. Policja bardziej rygorystycznie podchodzi do nowych obostrzeń. Każdego dnia sypie się setki mandatów wystawianych osobom, które nie stosują się do panujących wymogów. 

Godziny dla seniorów wprowadzane przez rząd, określa się, jako akt troski o starszą część naszego społeczeństwa. Starsi w miarę możliwości powinni zostać w domu. Wielu z nas zaczęło się zastanawiać co w takim razie z dziećmi? Czy planuje się wprowadzenie nauki zdalnej? Jak na razie rząd nie „widzi potrzeby” wprowadzenia nauki zdalnej. 

 

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy