Powstanie Stadion Zimowy w Zagłębiowskim Parku Sportowym! - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Powstanie Stadion Zimowy w Zagłębiowskim Parku Sportowym!

Powstanie Stadion Zimowy w Zagłębiowskim Parku Sportowym!

W Zagłębiowskim Parku Sportowym już jakiś czas temu rozpoczęła się budowa dwóch z trzech planowanych obiektów. Do końca nie wiadomo było, co będzie z budową Stadionu Zimowego. 

W wyniku kilku przetargów nie udało się wybrać wykonawcy projektu. Ceny podawane w przetargach przez zainteresowane realizacją projektu firmy, przekraczały budżet miasta na ten cel nawet o połowę! Mieszkańcy Sosnowca stracili nadzieję na to, że wykonawcę projektu uda się wytypować jeszcze w tym roku. Tymczasem prezydent miasta Arkadiusz Chęciński na swoim oficjalnym Facebookowym profilu poinformował, że udało się wytypować wykonawcę projektu. Za budowę Stadionu Zimowego będzie odpowiedzialne Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. 

Firma, która zajmie się budową lodowiska, buduje również dwa pozostałe obiekty wchodzące w skład Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Koszt budowy Stadionu Zimowego to 52,8 mln zł. Mieszkańcy miasta wprost nie mogą się doczekać rozpoczęcia praz związanych z budową, oraz oddania obiektu do użytku.

Jak informuje prezydent, obiekt pomieści aż 2500 kibiców. W trybunach znajdzie się 20 miejsc dla osób niepełnosprawnych i 20 dla ich opiekunów. Sama płyta lodowiska to, aż 1800m2. Do użytku oddane zostaną nowoczesne szatnie, odnowa biologiczna i pomieszczenia biurowe i gastronomiczne. Na nowym stadionie będą organizowane imprezy na międzynarodowym poziomie. Na Stadionie Zimowym będą również organizowane ogólnodostępne ślizgawki. Arkadiusz Chęciński ma nadzieję, że budowa trzeciego obiektu wchodzącego w skład Zagłębiowskiego Parku Sportowego pójdzie szybko i sprawnie, tak by trzy obiekty zostały oddane do użytku w tym samym czasie. 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy