Remont torowiska przy ulicy Andersa! - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Remont torowiska przy ulicy Andersa!

Remont torowiska przy ulicy Andersa!

Jak podaje prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński całkiem możliwe, że umowa z wykonawcą projektu zostanie podpisana w ciągu najbliższych kilku tygodni. W ramach realizacji projektu wymienione zostanie 6 km szyn, przy ulicy 1 Maja i ulicy Andersa oraz przebudowane zostanie 14 przystanków. Konieczna jest wymiana słupów oraz całej trakcji elektrycznej. Wyremontowane będą przejazdy przez tory prowadzące do domów i ulic oraz ścieżki rowerowe. Tramwaje Śląskie w Sosnowcu przewidują dla wykonawcy 22 miesiące na realizację wszystkich prac związanych z projektem. Całkowity koszt inwestycji to 34,5 mln zł. 

Mieszkańcy Sosnowca od lat zwracali uwagę na ten odcinek torowiska. Pasażerowie musieli mocno się trzymać, żeby nie stracić równowagi i nie przewrócić się w tramwaju. Torowisko jest w tym miejscu nie tylko niebezpieczne, ale też bardzo hałaśliwe. Nowe tory będą ciche, estetyczne i co najważniejsze wpłyną na poprawę bezpieczeństwa pasażerów.

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy