Rozpoczęto szczepienia nauczycieli w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Rozpoczęto szczepienia nauczycieli w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu

  • Koronawirus
  • R. Pietruch
  • date_range 2021-02-15
  • whatshot 673
Rozpoczęto szczepienia nauczycieli w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu

W piątek 12 lutego rozpoczęto szczepienia nauczycieli przeciw Covid-19, realizowane w ramach Narodowego Programu Szczepień. Szczepienia organizowane są w sosnowieckim Szpitalu Miejskim. Możliwości szpitala pozwalają na zaszczepienie około stu pedagogów dziennie. Liczba szczepień uzależniona jest jednak od dostaw szczepionek, które nie ma co ukrywać, są mocno ograniczone. Według dostępnych udzielonych informacji, w Szpitalu Miejskim zarejestrowało się do szczepień nieco ponad 900 pedagogów. 

Szczepienia będą odbywać się w specjalnie udostępnionych na ten cel, wyremontowanych pomieszczeniach znajdujących się w budynku Dziennego Domu Opieki Medycznej przy ulicy Szpitalnej 1. Zdecydowano się udostępnić te dodatkowe pomieszczenia, ze względów bezpieczeństwa. Do tej pory udało się zaszczepić 100 nauczycieli. Kolejna dostawa szczepionek w ilości 300 sztuk, zostanie dostarczona w przyszłym tygodniu. Po otrzymaniu szczepionek będzie można ustalić harmonogram kolejnych szczepień. 

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy