Rządowe wsparcie dla przedsiębiorców i pracowników - rusza Tarcza 7.0! - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Rządowe wsparcie dla przedsiębiorców i pracowników - rusza Tarcza 7.0!

Rządowe wsparcie dla przedsiębiorców i pracowników - rusza Tarcza 7.0!

Według wyliczeń rządzących łącznie z poprzednimi środkami, które zostały przekazane w ramach tarczy, do przedsiębiorców i pracowników ma trafić 182 mld zł. Rządzący zwracają uwagę, że pakiet pomocowy stworzony z myślą o przedsiębiorcach i pracownikach, którzy ucierpieli na skutek kryzysu gospodarczego, wywołanego przez epidemię koronawirusa stale jest rozwijany i rozszerzany. 

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podkreśla ogrom prac i wysiłek rządu włożony w ochronę miejsc pracy oraz wspieranie polskich przedsiębiorstw. Według pani minister, rząd poza wytężaniem sił w walce z koronawirusem, robi co może, aby wspomóc przedsiębiorców. W związku z tym postanowiono uruchomić Tarczę Antykryzysową 7.0, która ruszyła 1 lutego 2021r. W ramach wsparcia oferowanego w Tarczy 7.0, rząd udzieli wsparcia w wysokości 5,2 mld zł. Do tej kwoty wlicza się między innymi zwolnienie z obowiązku opłacania składek, postojowe pracowników oraz dopłaty do wynagrodzeń. Tarcza 7.0 została rozszerzona o dodatkowych dziewięć kodów PKD, co w praktyce oznacza, że ze wsparcia będzie mogła skorzystać większa liczba przedsiębiorców. 

Przedsiębiorcy, którzy cierpią z powodu aktualnej sytuacji w kraju, uważają, że rząd powinien poluzować wprowadzone obostrzenia. Zamiast kolejnej tarczy, rząd powinien pozwolić ludziom normalnie pracować. Wiele podmiotów ma zupełny zakaz prowadzenia działalności, ze względu na wprowadzoną kwarantannę narodową, oraz przedłużony okres odpowiedzialności. Z powodu tych ograniczeń wiele firm upada, a uczciwie pracujący ludzie zostają bez środków do życia. 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy