Sosnowiec: Nie będzie szczepień przeciwko grypie? - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Sosnowiec: Nie będzie szczepień przeciwko grypie?

Sosnowiec: Nie będzie szczepień przeciwko grypie?

8 października zorganizowano konferencję prasową, która odbyła się przed Urzędem Miasta w Sosnowcu. Prezydent Arkadiusz Chęciński zwrócił uwagę na program bezpłatnych szczepień organizowanych przez miasto. 

Jakiś czas temu na łamach naszego serwisu, informowaliśmy o tym, że miasto Sosnowiec postanowiło przeznaczyć 200 tys. zł na program bezpłatnych szczepień dla seniorów. Miasto oferowało bezpłatne szczepienia, dla osób w wieku 60-75 lat. Oszacowano, że z dodatkowych szczepień skorzysta dodatkowo, około 4 tysiące mieszkańców naszego miasta. Jak się jednak okazuje, brakuje szczepionek. 

Prezydent Arkadiusz Chęciński podczas wczorajszego briefingu prasowego zwrócił uwagę na to, że w tym roku miasto postanowiło przeznaczyć na bezpłatne szczepienia ochronne dla seniorów, trzy razy więcej środków w porównaniu do zeszłych lat. Niestety władze miasta dysponują jedynie liczbą 1500 szczepionek, zamiast 4000. Jak do tego doszło? Prezydent miasta Arkadiusz Chęciński zwraca uwagę na nieudolność polskiego rządu oraz ministerstwa zdrowia. Według prezydenta rządzący obiecują szczepienia i inne profity dla seniorów jedynie przed wyborami wtedy, gdy seniorzy się na coś mogą przydać. Aktualnie miasto nie ma możliwości podpisać umowy z żadną przychodnią biorącą udział w procedurach konkursowych, gdyż nie ma możliwości zakupu szczepionek. Jak zatem mają być zaszczepieni urzędnicy i pracownicy oświaty, którzy również zostali objęci programem bezpłatnych szczepień?

Arkadiusz Chęciński apeluje – „Panie ministrze szczepionki! Nie obiecujcie, tylko dajcie szczepionki. My pieniądze na to mamy.” Po tych słowach prezydent miasta przeprosił mieszkańców Sosnowca, za nieudaną akcję bezpłatnych szczepień. Winą za brak szczepionek, obarczył jednak ministerstwo zdrowia i rząd. Arkadiusz Chęciński przeprosił za nieudolność ministerstwa zdrowia oraz rządu, ponieważ to przez te organy władzy, seniorzy muszą czekać na obiecane im szczepionki. Prezydent miasta zaznaczył – „przepraszamy za to, choć nie jesteśmy w żadnym stopniu w tym temacie winni”. 

 

 

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy