Sosnowiec wśród imion odrzuconych przez urzędników - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Sosnowiec wśród imion odrzuconych przez urzędników

  • Wiadomości
  • K. Filipiak
  • date_range 2020-12-30
  • whatshot 488
Sosnowiec wśród imion odrzuconych przez urzędników

Jak donoszą statystyki w roku 2020r. dzieciom urodzonym w Katowicach najczęściej nadawano imiona Julia i Franciszek. Nie wszystkich zadowalają jednak popularne imiona. Pewna para w Katowicach znalazła dla swojego syna wyjątkowe imię. Urzędnikom niestety nie spodobał się pomysł tak, jak świeżo upieczonym rodzicom i postanowił odmówić rejestracji imienia. O jakie imię chodzi?

W Katowicach rodzice małego chłopca postanowili nadać mu imię Sosnowiec. Kierownik stanu cywilnego postanowił nie wyrazić zgody na nadanie dziecku takiego imienia. Urzędnicy stanu cywilnego zapewnili, że decyzja odmowna nie ma żadnego związku z historycznym konfliktem Katowic i Sosnowca. Gdyby rodzice chcieli dać dziecku na imię Katowice, również otrzymaliby decyzję odmowną. 

Prezydent miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński postanowił wręczyć rodzicom chłopca skromny upominek, o czym informuje na swoim profilu na Facebooku - „Miłość do Sosnowca nie zna granic. Zapraszamy rodziców, którzy chcieli w ‘Katowice - oficjalny profil miasta’ dać na imię swojemu synkowi „Sosnowiec” po zestaw gadżetów w tym specjalnego bodziaka oraz karty mieszkańca”. 

Nie jest to jedyne imię odrzucone przez urząd stanu cywilnego w tym roku. W Katowicach pewna para postanowiła dać na imię Toshiba swojej córce. Według doniesień, w naszym kraju pojawiły się osoby, które chciały nazwać swoje dzieci Pandemia, Sars, czy nawet Kwarantanna. Wśród najczęściej nadawanych dzieciom imion żeńskich w ostatnich latach znajdziemy Julię, Hannę i Zuzannę. Z kolei do najpopularniejszych imion dla chłopców należy Franciszek, Jakub, Antoni i Jan.

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy