Spadek produkcji o nawet o 25%. Co czeka polski przemysł? - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Spadek produkcji o nawet o 25%. Co czeka polski przemysł?

Spadek produkcji o nawet o 25%. Co czeka polski przemysł?

Spadek produkcji o nawet o 25%. Co czeka polski przemysł?

 

Polski przemysł znalazł się w ogromnym kryzysie. Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, produkcja przemysłowa odnotowała spadek aż o 25 %. Początkowo szacowany spadek miał wynosić 10%. Tak głębokiego kryzysu się nie spodziewano. Statystyki te utrzymują się już drugi miesiąc. 

 

Epidemia koronawirusa zbiera ogromne żniwo nie tylko w postaci chorych oraz ofiar śmiertelnych. Wirus ten ugodził śmiertelnie w polską gospodarkę. Wiele firm już się zamknęło, inne są na granicy bankructwa. Dobrze nie wygląda również polski przemysł. W kwietniu odnotowano 24,6% spadek produkcji. Takiego wyniku nikt się nie spodziewał. Wszyscy świadomi byli, że spadek nastąpi. Sądzono jednak, że wyniesie on około 10% wysokości produkcji. 

 

Choć dane otrzymywane z Głównego Urzędu Statystycznego nie są zadowalające, to niestety musimy liczyć się z podobnymi doniesieniami w kolejnych miesiącach. Bardzo ciężko będzie powrócić do wyników, jakimi cieszył się przemysł sprzed czasu epidemii. 

 

Przyczyn spadku produkcji jest wiele, jednak wszystkie one związane są ściśle z epidemią koronawirusa w naszym kraju. Obserwuje się na przykład spadek produkcji mebli, samochodów, maszyn, czy urządzeń elektrycznych. Zaobserwowano przy tym wzrost produkcji wyrobów farmaceutycznych. 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy