Szykują się zmiany w Parku Kuronia. Jakie nowe atrakcje będą czekać dla odwiedzających? - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Szykują się zmiany w Parku Kuronia. Jakie nowe atrakcje będą czekać dla odwiedzających?

Szykują się zmiany w Parku Kuronia. Jakie nowe atrakcje będą czekać dla odwiedzających?

 

Szykują się zmiany w Parku Kuronia. Jakie nowe atrakcje będą czekać dla odwiedzających?

 

Przetarg na zadanie z budżetu obywatelskiego ogłoszony! Już niedługo w Parku Kuronia zajdzie wiele zmian. Odwiedzający park będą mogli korzystać z powstałej tężni solankowej, parku linowego i trampolin. 

 

Park Kuronia jest bardzo popularnym miejscem w naszym mieście. Wielu mieszkańców naszego miasta chętnie spędza tam czas wolny. Park ten swoją popularność zawdzięcza wielu atrakcjom, z których mieszkańcy mogą korzystać. W parku znajduje się duży plac zabaw, mini zoo, które przyciąga nie tylko dzieci oraz muszlę koncertową, w której organizowane są różnego rodzaju wydarzenia. Projekt z budżetu obywatelskiego zapewnił jednak kolejne zmiany. Należy do nich powstanie tężni solankowej, raz parku linowego. 

 

Sporą atrakcję zapewni wybudowana tężnia solankowa.  Dzięki niej mieszkańcy miasta będą mogli poczuć nadmorski klimat. Urząd Miejski w Sosnowcu wydał informację o ogłoszeniu przetargu, w wyniku którego wyłonić będzie można firmę, która odpowiedzialna będzie za budowę tężni solankowej, parku linowego i trampolin. Tężnia solankowa ma stanąć w miejscu słynnego pomnika – rybki. Nie oznacza to jednak, że będzie on zlikwidowany. Planuje się go przenieść. Konstrukcja tężni będzie przypominać dwa prostokąty, wokół nich wybudowane zostaną ławki. Odwiedzający park będą mogli korzystać ze zdrowia, jakie zapewniają tężnie. Planuje się również remont alei prowadzącej do zoo. 

 

Przeniesiona fontanna również przejdzie remont. Z całą pewnością zostanie odmalowana, a ubytki w jej strukturze uzupełnione. Organizatorzy projektu mają nadzieję, że dużą popularnością będzie cieszyć się park linowy. Ma w nim znajdować się aż dziesięć różnych atrakcji. Z racji tego, że park linowy przeznaczony jest dla odważnych, dla najmłodszych przewidziano budowę trampolin. Dzięki takim zmianom, w parku, każda grupa wiekowa będzie mogła odnaleźć coś dla siebie. Oferty w przetargu można składać do 28 maja 2020r. 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy