Tarcza 4.0 czyli cięcie pensji. Co jeszcze w nowej tarczy antykryzysowej? - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Tarcza 4.0 czyli cięcie pensji. Co jeszcze w nowej tarczy antykryzysowej?

Tarcza 4.0 czyli cięcie pensji. Co jeszcze w nowej tarczy antykryzysowej?

 

Tarcza 4.0 czyli cięcie pensji. Co jeszcze w nowej tarczy antykryzysowej?

 

Co dla pracowników oznacza tarcza 4.0? Jak się okazuje nic dobrego. Nowy model tarczy antykryzysowej podkreśli jedynie, że skończył się rynek pracy pracownika. Nowe zapisy tarczy antykryzysowej budzą wiele kontrowersji. 

 

 

Tarcza antykryzysowa ma za zadanie udzielić pomocy przedsiębiorcom, których firmy na skutek epidemii koronawirusa znalazły się w złej kondycji. Przedsiębiorcy domagali się wręcz przedłużenia rządowej pomocy, dzięki którym firmy zdołają przetrwać kryzys gospodarczy. Okazuje się jednak, że nowe zapisy tarczy antykryzysowej, pozwalają pracodawcy podejmować działania, które z całą pewnością nie spodobają się pracownikom. Co do nich należy?

 

Tarcza 4.0 przewiduje zmniejszenie pensji pracowników nawet o połowę, do roku czasu. To jednak nie koniec nowych możliwości pracodawców. Będą oni mogli zmniejszyć etat pracownika, nie pytając go nawet o zdanie. Mimo że, przepisy te budzą wiele kontrowersji, to zdaniem rządzących mają one pomóc w ratowaniu przedsiębiorstw, co w konsekwencji uchroni nas przed kryzysem gospodarczym. 

 

Koszt zatrudnienia pracowników stanowi ogromny wydatek dla przedsiębiorców. Nowe zapisy tarczy antykryzysowej służą odciążeniu pracodawców. Już zaczęło robić się głośno wokół nowej tarczy antykryzysowej. Niektórzy twierdzą, że jest ona niesprawiedliwa i nastawiona na jak największy wyzysk, co jest krzywdzące dla pracowników. Obniżenie pensji i wymiaru godzin pracy nawet o 20% będzie się odbywało bez konsultacji z pracownikiem. Dodatkowo pracodawcy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie do wynagrodzenia dla pracowników. Zwykli pracownicy zastanawiają się, jak nowa tarcza antykryzysowa ma zadbać o ich potrzeby? Czy rządzący, zgadzając się na obcięcie pensji oraz zmniejszenie wymiaru godzin zastanawiają się skąd zwykli obywatele, którym nie przysługują żadnego rodzaju dotacje i zapomogi, będą mieli pieniądze na zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych?

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy