Tarcza antykryzysowa 3.0 – zwolnienia pracowników przez e-mail! - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Tarcza antykryzysowa 3.0 – zwolnienia pracowników przez e-mail!

Tarcza antykryzysowa 3.0 – zwolnienia pracowników przez e-mail!

Tarcza antykryzysowa 3.0 – zwolnienia pracowników przez e-mail!

 

Już niebawem czeka nas nowelizacja przepisów zawartych w tarczy antykryzysowej. Co przewidują zmiany? Okazuje się, że nowe rozporządzenia, będą bardzo dotkliwe w skutkach przede wszystkim dla pracowników. O utracie pracy, pracodawca będzie mógł poinformować nawet mailem!
Urząd Pracy Sosnowiec

Nowelizacja ustawy

Początek przyszłego tygodnia ma zacząć się od złożenia wniosku do Sejmu, nazwanego „tarczą antykryzysową 3.0”. Jest to nic innego jak nowelizacja istniejących już przepisów. Okazują się one bardzo korzystne dla przedsiębiorców, jednak ucierpieć mają pracownicy firm. 

 

Nowe przepisy mają zawierać udogodnienia związane ze zwalnianiem pracowników. Informację o zwolnieniu pracodawca może przekazać, wysyłając e-mail. Pod pierwszym odstrzałem znajdą się pracownicy, którzy „dorabiają” do emerytury, oraz osoby mające podwójne zatrudnienia. Zmiany mają również dotyczyć wysokości wynagrodzeń. 

 

Obniżenie wynagrodzeń

Pracownicy muszą liczyć się z obniżeniem swoich pensji. Nowe przepisy upoważniają przedsiębiorców, którzy ucierpieli na skutek kryzysu do zmniejszenia wymiaru godzin pracowników. Wiąże się to, z otrzymaniem niższego wynagrodzenia za pracę. Dodatkowo działania te, nie muszą być uzgadniane ani z zatrudnionymi pracownikami, ani z reprezentującymi ich związkami zawodowymi. 

 

 

Wielu z nas zaczęło poważnie martwić się o utrzymywane do tej pory miejsce pracy. Nowe przepisy ustawy przez większość uważane są za krzywdzące. Zwolniony pracownik nie będzie mógł dostać nawet odprawy, choć powodem zwolnienia są problemy pracodawcy. Związkowcy są oburzeni przepisami, które mają zacząć już niedługo funkcjonować. Regulacje zawarte w nowym projekcie zawierają jeszcze inne szczegółowe zmiany, które zostają wprowadzone ze względu na trwający czas epidemii. Czy okażą się one korzyścią dla zwykłego 'szarego' pracownika?

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy