Tarcza Finansowa 2.0 – rządowa pomoc dla przedsiębiorców - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Tarcza Finansowa 2.0 – rządowa pomoc dla przedsiębiorców

Tarcza Finansowa 2.0 – rządowa pomoc dla przedsiębiorców

Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poinformował o przygotowaniu przez rząd wsparcia dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli na skutek panującej epidemii koronawirusa. Przygotowaną pomoc stanowi Tarcza Finansowa 2.0, która zapewnia 35-40 mld zł wsparcia. Tarcza Finansowa ma wesprzeć mikro firmy, małe firmy oraz średnie i większe firmy. 

Pomoc oferowana przez rząd w postaci Tarczy Finansowej 2.0 zawiera w sobie wiele rodzajów form wsparcia. Premier wymienił wśród nich dotacje bezzwrotne dla mikro firm, świadczenia postojowe, rozłożenie na raty oraz zwolnienia z opłaty składek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Mateusz Morawiecki podczas swojego wystąpienia zaznaczył, że cały świat wciąż boryka się z tragicznymi skutkami epidemii, które dotyczą nie tylko dziedziny zdrowia, ale również gospodarki. Przedstawienie rządowej pomocy dla przedsiębiorców przeżywających kryzys jest wręcz obowiązkiem państwa. Premier podkreślił, że stosowane do tej pory przez rząd metody walki z wirusem oraz z kryzysem, jaki wywołał, są bardzo skuteczne. Działania podejmowane przez rządzących w dalszym ciągu będą zmierzały do udzielenia wsparcia przedsiębiorcom, a co za tym idzie do ratowania miejsc pracy. 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy