Testy na obecność przeciwciał Covid-19 dostępne w Biedronkach! - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Testy na obecność przeciwciał Covid-19 dostępne w Biedronkach!

Testy na obecność przeciwciał Covid-19 dostępne w Biedronkach!

Od poniedziałku 15 marca w sklepach sieci Biedronka będą wprowadzone do sprzedaży testy na obecność przeciwciał Covid-19. Jest to pierwsza sieć sklepów w Polsce, która zdecydowała się na tego typu krok. Certyfikowane testy udostępnione do sprzedaży będą produkowane rzez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab. Dokładność testu szacuje się na 98,3%. 

Testy serologiczne sprzedawane w sklepach sieci Biedronka pomogą wykryć, czy w organizmie danej osoby zostały wytworzone przeciwciała IgG i lgM przeciw koronawirusowi. Test zakupiony w sklepie Biedronka będzie można wykonać samodzielnie w zaciszu domowym. Podczas badania wykorzystana zostanie niewielka ilość krwi osoby wykonującej test. Czas oczekiwania na wynik to 10 minut. 

Sieć Biedronka zapowiada, że produkt udostępniony do sprzedaży jest całkowicie bezpieczny i posiada konieczne certyfikaty. Test został zakwalifikowany, jako wyrób medyczny. Testy będą sprzedawane w sklepach Biedronka od poniedziałku 15 marca. Koszt jednego testu to 49,99zł. Każdy klient może jednorazowo kupić trzy sztuki testu. Według zaleceń producenta osoba, która otrzyma pozytywny wynik na obecność przeciwciał, powinna zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu z tą informacją. 

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy